• Ermali prezanton ‘vëllain’ e tij të cilin nuk e keni parë më herët…Nuk do ta besoni kush është…

  Ermali prezanton ‘vëllain’ e tij të cilin nuk e keni parë më herët…Nuk do ta besoni kush është…

  Ermal Fejzullahu është ndër këngëtarët më të dashur për publikun tonë, shkruan ORAinfo. he ka fëmijë të cilën së bashku gjithmonë shfaqen si një familje shumë e lumtur. Ermali është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Sot ai ka postuar një fotografi në të cilën shihet në drekë me një shok të tij, për […]

 • Ja çka fitoi Learta prej vjehrrës, Shyhretës (Foto)

  Ja çka fitoi Learta prej vjehrrës, Shyhretës (Foto)

  Learta Jakupi ishte emër i pa njohur para se të njihej me Kushtrim Salihun, të birin e këngëtares së njohur Shyhrete Behluli. Me të shpejtë lidhja e dy të rinjve u bë publike dhe emri i Leartes u përmend thuajse kudo. Me Learta Jakupin, nisi edhe “etapa” e shkrimeve për rejat, që u bënë kaq popullore në të gjitha mediet […]

 • “Çmendet” përsëri rrjeti, çfarë ngjyre janë atletet?

  “Çmendet” përsëri rrjeti, çfarë ngjyre janë atletet?

  Pak kohë më parë rrjetet sociale u “çmendën” rreth një fustani i cili për disa njerëz dukej me ngjyrë të bardhë dhe me ngjyrë ari dhe për disa të tjerë dukej kaltër dhe zi. Por tashmë interneti po “çmendet” përsëri me një palë atlete, përcjell albeu.com. Tani përdoruesit e internetit po ndahen përsëri mbi një palë atlete që paraqesin një […]

 • Remzie Osmani i bëri të qajnë djalin dhe renë në ditën e fejsës (Video)

  Remzie Osmani i bëri të qajnë djalin dhe renë në ditën e fejsës (Video)

  Ditën më parë, këngëtarja Remzie Osmani ka fejuarin djalin e saj Hamzën. Edhe fejsa e tij me Gëzimën, ka bërë bujë në rrjetet sociale, ndërsa tani është publikuar edhe video nga fejsa e tyre. Në video shihet se Remzie në një moment ka bërë të qajë djalin dhe renë e saj, kur ka lexuar një letër, transmeton Magazina.al Në një […]

 • Shqiptari nga dashnija e madhe per traktorin, e futi atë në ballkon (FOTO)

  Shqiptari nga dashnija e madhe per traktorin, e futi atë në ballkon (FOTO)

  Nga disa fansa, kjo foto ka arritur ne mesazhin tone, nuk dihet se ne cilin fshat ka ndodhur, por thuhet se frashtrat shqiptar. Fshatari nga dashuria per Traktorin, dhe mos gjenda e nje pozite te mire parkimi per kohrat e ftohta, qe te mos i’a lag bora dhe shiu vendosi ta fus mbrenda ne shtepi.

 • Edi rama si asnjeri me pare kercen me Alketen (Video)

  Edi rama si asnjeri me pare kercen me Alketen (Video)

  Kryeministri Edi Rama është bërë pjesë e pandashme e medias dhe e publikut jo vetëm për faktin që është kryeministri i vendit por edhe për shkak të karakterit të tij prej artisti. E kemi parë si orator i arrirë, piktor i suksesshëm, e sot do t’a shohim edhe duke kërcyer. Në videon e mësipërme mund të shikoni se si Rama […]

 • Getoari dhe Marina u martuan, por nuk e dinit që edhe Noizy ishte në dasmë

  Getoari dhe Marina u martuan, por nuk e dinit që edhe Noizy ishte në dasmë

  Getoar Selimi dhe Marina Vjollca i dhanë fund beqarisë mbrëmjen e djeshme në një dasmë në Gjirin e Lalzit me qindra të ftuar, të afërm, miq e kolegë të çiftit. Ata u celebruan nga kryebashkiaku Erion Veliaj në një ambient pranë detit. Dasma e tyre vazhdon të komentohet akoma, por Noizy e dinit ku ishte mbrëmë? Ndërsa Getoari dhe Marina […]

 • Martohet Vajza E Fshatit SOS: Historia Prekëse Që Do T’ju Bëjë Të Harroni Dasmat VIP

  Martohet Vajza E Fshatit SOS: Historia Prekëse Që Do T’ju Bëjë Të Harroni Dasmat VIP

  Teksa të gjithë flasin për dasmat e personazheve VIP mes luksit e të ftuarve të shumtë, një dasmë e vogël e modeste ka tërhequr vëmendje së fundmi, jo për zhurmën e madhe që shkaktoi, por për historinë emocionuese. Sot, nëpërmjet një postimi në Facebook, Fshati SOS në Kosovë ka njoftuar se ditën e premte, ka martuar një prej vajzave që […]

 • Mësohet shuma marramendëse e dasmës së Marina Vjollcës e Getoar Selimit

  Mësohet shuma marramendëse e dasmës së Marina Vjollcës e Getoar Selimit

  Geti dhe Marina e dogjën mbrëmjen e djeshme në dasmën e tyre të organizuar në ambient të hapur tek Gjiri i Lalzit. Gjithçka dukej perfekte, e bukur dhe romantike si në përralla. Marina dhe Geti surprizuan pas herë të ftuarit me kërcimet e tyre popullore e romantike. Mirepo pas kësaj dasme madhështore e organizuar në një ambient të hapur, fshihen […]

 • Ja sa para bakshish kishin marrë këngëtarët mbrëmë në dasmën e Getit dhe Marinës (FOTO)

  Ja sa para bakshish kishin marrë këngëtarët mbrëmë në dasmën e Getit dhe Marinës (FOTO)

  Geti dhe Marina e dogjën mbrëmjen e djeshme në dasmën e tyre të organizuar në ambient të hapur tek Gjiri i Lalzit. Gjithçka dukej perfekte, e bukur dhe romantike si në përralla. Marina dhe Geti surprizuan pas herë të ftuarit me kërcimet e tyre popullore e romantike.Ne mesin e artisteve ishin edhe ata qe u kujdesen per atmosferen dhe muziken […]

Other News

by / on March 17, 2018 at 10:10 pm / in Lajme

Eni Çobanin e marrin në telefon papritur në emision, ajo nuk duroi dot dhe… (Video)

Momente emocionuese këto për juristen e njohur! Mesa duket ka mjaftuar një telefonatë e djalit të Eni Çobanit që biseda në “Një kat më lart” t’i dedikohej atij plot me emocione. “Thashë se ku më humbi mami” – nisi Aldi bisedën duke shkaktuar shumë të qëshura. Ai i tregon Ermalit se njerezit e identifikojnë më punën e Enit edhe pse […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:50 pm / in Lajme

KUJDES PËR GRATË: Nëse i ngjyroseni flokët më shumë se gjashtë herë në vit, rrezikoni një sëmundje vdekjeprurëse …

Shumë njerëz i ngjyrosin flokët, por disa njerëz e bëjnë këtë shpesh. Megjithatë, nuk është e shëndetshme që këto kimikate të përdoren kaq shpesh. Kjo është arsyeja pse është më mirë të blini ngjyra më natyrale që nuk kanë përmbajtjen e madhe të këtyre kimikateve.Do të ishte mirë nëse përdorni Kena (Lawsonia inermis ) dhe bojë bazuar , nese ngjyrosni […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:49 pm / in Lajme

Ja ‘Misteri’ që fshihet mbas ngjarjes tragjike mes dy të rinjve, Arieles dhe Aldisonit, Ja Kush është djali që u bë shkaktari i vrasjes…

Sipas familjareve të saj, Ariela dhe Aldisoni kanë qenë të lidhur me njeri tjetrin për katër vite me radhë që nga shkolla e mesme, por janë ndarë në nëntor të 2017. Pas dëshmisë që kanë dhënë familjarë pas vrasjes tragjike të studentes, thuhet se Ariela ka qenë e lidhur me një djalë tjetër, i cili mendohet se është arsyeja pse […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:48 pm / in Lajme

Barku i 23-vjeçares dukej si ai i një gruaje shtatzënë, por kur ambulanca arriti në spital, mjeku i tha: “Është tepër vonë!”

Për çdo mjek që punon në departamentin e aksidenteve dhe emergjencave, është e domosdoshme që të bëhet një analizë korrekte për çdo pacient. Jeta e çdo pacienti varet nga ekspertiza e mjekëve dhe mund të jetë një mjedis shumë i vështirë dhe sfidues për mjekët.Në orën 7 të mbrëmjes, spitali mori një telefonatë emergjente. Një ambulancë u dërgua në vendin […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:48 pm / in Lajme

SHOKUESE: Shkaktoi shumë dilema për shtatzëninë, zbulohen detaje të reja rreth Xhensila Myrtezajt

Në mediat rozë kohëve të fundi është aluduar shumë për një shtatzëni të mundshme të Xhensila Myrtezaj.Këngëtarja dhe Bes Kallaku celebruan dashurinë e tyre me martesë në datën 1 shtator ndërsa e kanë çuar në maksimum kuriozitetin e publikut pasi nuk janë prononcuar më shumë rreth faktit se presin një fëmije,Por tani kan lindur dishyme rreth femijes se kujt i […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:47 pm / in Lajme

Më në fund kapet mat Rashel Kolaneci me të dashurin e saj, ja kush është (Foto/Video)

Ndonëse tashmë Rashel ka nisur rrugëtimin e saj në televizion në një rrëfim në emision ajo tregon se pavarësisht kësaj eksperiencë prioritet për të janë rezultatet në shkollë. Por më në fund Rasheli koheve të fundit është parë me një mashkull në rrugët e Tiranës, ku nuk ka munduar ajo të ik nga paparacit, në xhiro është edhe një video […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:46 pm / in Lajme

Kokmadhi, Arian mos guxo sepse un nuk jam Bleona unë.. |VIDEO|

Kokmadhi, Arian mos guxo sepse un nuk jam Bleona unë.. |VIDEO| / Kokemadhi, ka qene protagoniste apo mysafirne ne emisionin Zone e Lire e udhehequr nga Arian Cani. Dihet qe Ariani i ka qejf skandalet dhe ngacmimet, por kesaj here nuk i doli ashtu sic e mendoi. Gruaja e presidentit te shtetit e ka paralajmruar ate qe mos ti afrohet […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:45 pm / in Lajme

Lajm i keq per te gjith ata qe kan marr patent shoferin prej vitit 2010 (Video)

Dokumentet dhe Procedurat për pajisjen me Patentë shofer të Republikës së Kosovës për herë të parë dhe shtim të kategorive. Sipas udhëzimit administrativ Nr. 23/2008-MPB Por kush ka leje patent shofer nga viti 2010 duhet patjeter te rimbush kete dokument dhe ta dergoj online, per me shume detajet shtyp rrekkl;amen me poshte dhe vazhdo…

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:41 pm / in Lajme

Kjo është shqiptarja që i shkoi në shtëpi ‘Xhihanit’ të serialit ‘Fate të kryqëzuara’

Seriali “Fate të kryqëzuara” i cili përfundoi vitin e kaluar, pati një sukses të madh dhe theu rekorde audience, jo vetëm në Turqi e shtetet ku u transmetua, por edhe në Shqipëri. Nëse e keni ndjekur, me siguri e mbani mend shtëpinë e biznesmenit Xhihan Gyrpënar, e madhe, buzë detit e luksoze. Këtë shtëpi sot e ka vizituar bashkëshortja e […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:40 pm / in Lajme

Brenda shtëpisë luksoze të Shyhrete Behlulit, por ky detaj i mrekullueshem do t’ju lë pa fjalë (Pamje)

Ajo është diva e muzikës popullore. Është kjo këngëtarja Shyhrete Behluli e cila me ëmbëlsinë që e karakterizon ka arritur të pëlqehet shumë nga publiku. Por, ajo çfarë e bën dhe më të veçantë Shyhreten në këtë paraqitje të saj është çanta e markës “Louis Vuitton” si dhe rripi “Burberry” që ajo ka vënë, duke lënë kështu në hije dhe […]

Read more ›