Articles by: ARTA

by / on April 7, 2018 at 4:59 am / in Lajme

E ÇMENDURI: Ja si kosovari nga Gjermania me BMW thej rekord për 6 or e 31 minuta arrin në Kosovë (Video)

Shqiptari nga Gjermania me BMW thej rekord për 6 or e 31 minuta mrrin nKosovë VIDEO nje shqiptar nga gjermani mrrin nkosov per 6 or.. kjo sesht normale edhe ate e ka ingjizuar plot 6 or e 32 video esht e gjat… ne do momente vozit ai deri 328km or… kjo so normale…. Për ta shikuar videon ju lutem klikoni […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:57 am / in Lajme

Fantastike: Urime sapo erdhi ky Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer në Maqedoni, Kosov dhe Shqipëri (Video)

Fantastike: Urime sapo erdhi ky Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer në Maqedoni, Kosov dhe Shqipëri….Me datën 15 Shtator u nënshkrua kontrata në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe kompanisë përfituese “PBC” shpk. Në këtë kontratë parashihet kalimi i mbajtjës së provimit teorik për patent shofer nga forma manuale e deri tanishme, në atë […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:55 am / in Lajme

LAJM I FUNDIT/ Babai i një vajze bën thirrje urgjente nga spitali i TIRANËS: Jam në gjendje të rëndë, dua gjak

Arthur Zhuleku, një i ri nga Tirana, baba i një vajze bën apel për ndihmë. Ai ndodhet në urgjencën e Kirurgjisë në Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe thotë se ka nevojë për gjak, edhe pse nuk specifikon grupin. Sipas familjarëve të tij mund të shkojë çdokush të dhurojë gjak pavarësisht grupit që ka pasi spitali duke mbledhur rezervat që […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:53 am / in Lajme

Skandal: Publikohet biseda e deputetit me deputeten shqiptare Të ha… , kapet mat në Parlament…. (VIDEO)

Një video me biseda erotike e deputetit të PD Ervin Salianji është kthyer në kryefjalën e mediave sociale këtë pasdite. Ai është filmuar gjatë seancës plenare të Parlamentit duke shkëmbyer mesazhe me përmbajtje të fortë erotike me personazhin me iniciale G.D. G.D dhe Salianji mendohet janë kolegë dhe shumë të afërt pasi nga biseda konstatohet se ndoshta është një nga […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:47 am / in Lajme

Mbreslënëse Kallashi: “Kurrë nuk më kanë interesuar njerëzit me lekë” Por… (Video)

Problemet e saj për çështjet e zemrës kanë bërë mediat rozë të flasin së fundmi, pasi ajo në një sërë postimesh shkrueste se dashuronte dikë që nuk mund ta kishte për vete.Donjeta Kosumi është kthyer në një nga personazhet më të komentuar në media e rrjete sociale vitet e fundit. Madje edhe tani që nuk e ushtron më profesionin e […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:45 am / in Lajme

E mbani mend momentin kur Enca Haxhiu u injorua keq nga juria e “The Voice”?

Po bëhen gati dy vite kur Enca Haxhia provoi fatin në talent show-in “The voice of Albania” sezoni i parë. ​Atë kohë Enca ishte 16 vjeç dhe me performancën e saj të parë nuk arriti të kaloj fazën e audicioneve të fshehura kliko rek lamen meposhte dhe shiko videon e The Voice kur u injorua Enca dhe cfare thote ajo […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:42 am / in Lajme

Zvicër, Imami tetovar: “Jemi me fat që jetojmë në një shtet ku funksionon ligji”

Mbledhjen e Asamblesë së qytetit Wil, në të cilën votohej për natyralizimin e tij, e ka ndjekur për së afërmi edhe imami shqiptar i xhamisë së Wilit, Bekim Alimi. Pas përfundimit të votimit, Alimi u prononcua për albinfo.ch, me ç`rast na informoi rreth ecurisë së mbledhjes. „Në një situatë të qetë, kjo çështje përfundoi. 26 asamblistë votuan kliko reklamen meposhte […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:40 am / in Lajme

Un jam Elvana nga Geneva 38 vjeçare, dua te ju tregoj se si burri nga Kosova…

Përshëndetje “Shqipnews”, unë jam Elvana Xh. jetoj ne Geneva dhe jam 38 vjeçare, dhe dëshiroje te ju tregoje se si burri im i cili aktualisht është ne Kosovë po e ngacmonte motrën time, ne fillim mendoja se ishte shaka. Unë ne fillim nuk e mora seriozisht motrën, pasi nuk e besoja por gjithçka u zbulua nga mesazhet qe i kishte […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:38 am / in Lajme

Haradinaj kritikon rëndë Brukselin, duam bashkim me Shqipërinë

Kryeministri Ramush Haradinaj tregon se të rinjtë e Kosovës kanë pyetje të paqarta për qëndrimin e Bashkimit Evropian ndaj vendit – pse e ka lënë Brukseli vetëm Kosovën të izoluar e pse shqiptarët janë të ndarë.Në konferencën “Skenarët e finales së madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, Kryeministri Haradinaj ka qenë eksplicit në kërkesat dhe kritikat e tij. Ndaj Bashkimit Evropian. […]

Read more ›
by / on April 7, 2018 at 4:35 am / in Lajme

Plani i qeverisë Austriake,Gjermane dhe Zvicrane për ndalimin e shamisë në shkolla

Qeveria e Austrisë ka në plan të ndalojë vajzat nga përdorimi i shamisë sipas veshjes islame nëpër shkollat e vendit. Qeveria austriake në kuadër të fushatës së islamofobisë, do të paraqesë një ligj në parlament me qëllim që të ndalojë përdorimin e shamisë nga fëmijët nëpër kopshte dhe shkolla në të gjithë vendin. Kjo çështje është konfirmuar edhe nga qeverite […]

Read more ›