Articles by: ARTA

by / on April 6, 2018 at 6:56 pm / in Lajme

Kaq e thjeshtë paska qenë kjo! Zbulo me këtë mënyrë se kush të telefonon me privat.. Ja se si.. (Video Exluzive)

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër.Dikush, i cili nuk ka as emër dhe as figurë, por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni apo të mos e hapni. Jeni i/e interesuar për t’i dhënë fund kësaj situate? Nëse po, atëherë kjo është mundësia juaj.Por si mund ta zbulojmë numrin e telefonit që na […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 6:55 pm / in Lajme

E Pabesueshme: Çiljeta Tregon Sa Është Dobësuar, Por “Harron” Një Detaj Në Foton E Postuar Në Rrjet….

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga, e cila së fundmi është komentuar shumë për lidhjen e saj të dashurisë me Alban Hoxhën, ka qenë e ftuar në emision. Ndër të tjera ajo që ra në sy ishte fiziku mjaft në formë i këngëtares, e cila pas emisionit ka postuar edhe një foto në rrjetin social. Por duket se Çiljeta ka harruar […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 6:54 pm / in Lajme

Tronditet Kosova, Shikojeni si kapen Serbët duke montuar mina (Video Ekskluzive)

Detektorë i minave një spray dhe një lopatë luftarake janë zbuluar nga Policia e Kosovës në veturën të cilën e drejtonin disa serb. Grupi i cili është arrestuar në afërsi të Lipjanit kishte me vehte edhe bluza me mbishkrime ofenduese. Kamera e emisionit “Drejtësia në Kosovë” ka filmuar në detaje aksionin e njësive specialet pajisura deri në dhëmb me armë […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 6:52 pm / in Lajme

I Tërboi Të Gjithë Duke Dredhur Të Pasmet, Ky Është Detaji I Fustanit Të Shkurtër Që “Demaskoi” Encën

Këngëtarja e pëlqyer për publikun, Enca, vetëm pak ditë më parë festoi ditëlindjen e saj me një grup të ngushtë miqsh. Twerku që ajo bëri për ditëlindje tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Mbrëmjen e djeshme ajo postoi një seri fotosh nga festa ku dukej e veshur me një fustan të bardhë mëndafshi që me siguri ju është dukur i parë […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 3:51 pm / in Lajme

Lajmi tragjik që shokoi Zvicrën, Shqiptari vret dhëndrrin para mbesave te tij…(Pamje të dhimbshme)

Të merkuren në Zvicer vjehrri B.M. (50) qëlloi me plumb dhëndrin A.T (31) përpara bijës dhe dy mbesave. Në mbrëmjen mes të ejtes dhe të premtes ai ndërroi jetë në spital. 50 vjeçari është zviceran me origjinë nga Maqedonia dhe hetimet për vrasje nuk janë zbardhur akoma.Momentalisht ai ndodhet në paraburgim.«Ajo luti babain për ti ardhur në ndihmë dhe kishte […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 3:46 pm / in Lajme

EKSKLUZIVE: Ambasada gjermane jep një lajm të mirë për ata që po i presin vizat

Ambasada e Gjermanisë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ambasadës, bëhet e ditur se në vizat e punës për Gjermani nga 20 shkurt do të bëhet një dallim mes punësimit sipas Rregullores tani me te gjithe shqiptaret mund te punojne ne gjermani, ja dhe ku […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 3:44 pm / in Lajme

Keni ende një “Nokia 3310”? Mund të fitoni deri në 2000 euro

Nëse keni ende një telefon “Nokia3310” apo një playstation të vjetër në shtëpi mund të mërrni deri në 2 mijë euro, kështu që kontrolloni me kujdes bodrumin. I pashkatërrueshmi Nokia 3310 me të cilin mijëra shqiptarë kanë luajtur lojën e famshme “Snake” tani vlen në ankand të paktën 300 euro. Por nuk mabron këtu. Kush ka akoma GameCube, e krijuar […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 3:42 pm / in Lajme

Pranon Islamin Në Prani Të Hoxhës Së Njohur Shqiptar, Shikoni Videon! (Video)

Burimi 67 vjecar është bë synet para dy viteve. Tani ai ka shqiptuar shehadetin dhe e ka pranuar Islamin në prani të hoxhës së njohur, Shefqet Krasniqi. “Jemi tubuar këtu në shtëpinë e Allahut me vëllaun tonë Burimin për të shqiptuar shehadetin”, thotë hoxha Shefqet Krasniqi. “Unë jam Burimi 67 vjecar. Babain e kam pasur ortodoks. Fmit i kam musliman […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 3:02 am / in Lajme

Keni kujdes, tani mund të dënoheni 100 deri 300 euro nëse nuk e keni këtë pajisje në veturë

Policia në aksion edhe për mungesën e rripit sigurues. Vendosja e rripit të sigurisë, mungesa e ulëses për fëmijë nën moshën 12 vjeçare dhe përdorimi i telefonit gjatë vozitjes janë pikat kryesore të planit operativ të Njësitit Rajonal të Trafikut Rrugor në Prishtinë. Gjobat janë nga 100 deri 300 Euro kliko rek lamen meposhte dhe shiko videon e policise ne […]

Read more ›
by / on April 6, 2018 at 3:00 am / in Lajme

Ecja drejt vdekjes: Pamje që tregojnë vajzën, para se ajo të vritej nga “bandat e kokainës”

Disa pamje të marra nga kamerat e sigurisë tregojnë se si një 17-vjeçare po ecte me miqtë e saj një orë përpara se ajo të vritej. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për Tanesha Melbourne, e cila kishte lënë shtëpinë e saj në Tottenham, në veri të Londrës, para se një makinë të ndalej dhe nga ajo të vinte plumbi […]

Read more ›