Lajme

by / on March 17, 2018 at 10:10 pm / in Lajme

Eni Çobanin e marrin në telefon papritur në emision, ajo nuk duroi dot dhe… (Video)

Momente emocionuese këto për juristen e njohur! Mesa duket ka mjaftuar një telefonatë e djalit të Eni Çobanit që biseda në “Një kat më lart” t’i dedikohej atij plot me emocione. “Thashë se ku më humbi mami” – nisi Aldi bisedën duke shkaktuar shumë të qëshura. Ai i tregon Ermalit se njerezit e identifikojnë më punën e Enit edhe pse […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:50 pm / in Lajme

KUJDES PËR GRATË: Nëse i ngjyroseni flokët më shumë se gjashtë herë në vit, rrezikoni një sëmundje vdekjeprurëse …

Shumë njerëz i ngjyrosin flokët, por disa njerëz e bëjnë këtë shpesh. Megjithatë, nuk është e shëndetshme që këto kimikate të përdoren kaq shpesh. Kjo është arsyeja pse është më mirë të blini ngjyra më natyrale që nuk kanë përmbajtjen e madhe të këtyre kimikateve.Do të ishte mirë nëse përdorni Kena (Lawsonia inermis ) dhe bojë bazuar , nese ngjyrosni […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:49 pm / in Lajme

Ja ‘Misteri’ që fshihet mbas ngjarjes tragjike mes dy të rinjve, Arieles dhe Aldisonit, Ja Kush është djali që u bë shkaktari i vrasjes…

Sipas familjareve të saj, Ariela dhe Aldisoni kanë qenë të lidhur me njeri tjetrin për katër vite me radhë që nga shkolla e mesme, por janë ndarë në nëntor të 2017. Pas dëshmisë që kanë dhënë familjarë pas vrasjes tragjike të studentes, thuhet se Ariela ka qenë e lidhur me një djalë tjetër, i cili mendohet se është arsyeja pse […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:48 pm / in Lajme

Barku i 23-vjeçares dukej si ai i një gruaje shtatzënë, por kur ambulanca arriti në spital, mjeku i tha: “Është tepër vonë!”

Për çdo mjek që punon në departamentin e aksidenteve dhe emergjencave, është e domosdoshme që të bëhet një analizë korrekte për çdo pacient. Jeta e çdo pacienti varet nga ekspertiza e mjekëve dhe mund të jetë një mjedis shumë i vështirë dhe sfidues për mjekët.Në orën 7 të mbrëmjes, spitali mori një telefonatë emergjente. Një ambulancë u dërgua në vendin […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:48 pm / in Lajme

SHOKUESE: Shkaktoi shumë dilema për shtatzëninë, zbulohen detaje të reja rreth Xhensila Myrtezajt

Në mediat rozë kohëve të fundi është aluduar shumë për një shtatzëni të mundshme të Xhensila Myrtezaj.Këngëtarja dhe Bes Kallaku celebruan dashurinë e tyre me martesë në datën 1 shtator ndërsa e kanë çuar në maksimum kuriozitetin e publikut pasi nuk janë prononcuar më shumë rreth faktit se presin një fëmije,Por tani kan lindur dishyme rreth femijes se kujt i […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:47 pm / in Lajme

Më në fund kapet mat Rashel Kolaneci me të dashurin e saj, ja kush është (Foto/Video)

Ndonëse tashmë Rashel ka nisur rrugëtimin e saj në televizion në një rrëfim në emision ajo tregon se pavarësisht kësaj eksperiencë prioritet për të janë rezultatet në shkollë. Por më në fund Rasheli koheve të fundit është parë me një mashkull në rrugët e Tiranës, ku nuk ka munduar ajo të ik nga paparacit, në xhiro është edhe një video […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:46 pm / in Lajme

Kokmadhi, Arian mos guxo sepse un nuk jam Bleona unë.. |VIDEO|

Kokmadhi, Arian mos guxo sepse un nuk jam Bleona unë.. |VIDEO| / Kokemadhi, ka qene protagoniste apo mysafirne ne emisionin Zone e Lire e udhehequr nga Arian Cani. Dihet qe Ariani i ka qejf skandalet dhe ngacmimet, por kesaj here nuk i doli ashtu sic e mendoi. Gruaja e presidentit te shtetit e ka paralajmruar ate qe mos ti afrohet […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 7:45 pm / in Lajme

Lajm i keq per te gjith ata qe kan marr patent shoferin prej vitit 2010 (Video)

Dokumentet dhe Procedurat për pajisjen me Patentë shofer të Republikës së Kosovës për herë të parë dhe shtim të kategorive. Sipas udhëzimit administrativ Nr. 23/2008-MPB Por kush ka leje patent shofer nga viti 2010 duhet patjeter te rimbush kete dokument dhe ta dergoj online, per me shume detajet shtyp rrekkl;amen me poshte dhe vazhdo…

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:41 pm / in Lajme

Kjo është shqiptarja që i shkoi në shtëpi ‘Xhihanit’ të serialit ‘Fate të kryqëzuara’

Seriali “Fate të kryqëzuara” i cili përfundoi vitin e kaluar, pati një sukses të madh dhe theu rekorde audience, jo vetëm në Turqi e shtetet ku u transmetua, por edhe në Shqipëri. Nëse e keni ndjekur, me siguri e mbani mend shtëpinë e biznesmenit Xhihan Gyrpënar, e madhe, buzë detit e luksoze. Këtë shtëpi sot e ka vizituar bashkëshortja e […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:40 pm / in Lajme

Brenda shtëpisë luksoze të Shyhrete Behlulit, por ky detaj i mrekullueshem do t’ju lë pa fjalë (Pamje)

Ajo është diva e muzikës popullore. Është kjo këngëtarja Shyhrete Behluli e cila me ëmbëlsinë që e karakterizon ka arritur të pëlqehet shumë nga publiku. Por, ajo çfarë e bën dhe më të veçantë Shyhreten në këtë paraqitje të saj është çanta e markës “Louis Vuitton” si dhe rripi “Burberry” që ajo ka vënë, duke lënë kështu në hije dhe […]

Read more ›