Lajme

by / on March 17, 2018 at 3:50 am / in Lajme

“E kemi pi të gjithë, pije dhe ti, por ka pak erë të rëndë”, si e mashtroi nusja vjehrrën dhe e helmoi

Dyshimet se nusja mund t’i kishte vrarë nënën e shqetësonin shumë Olti Lamin, i cili shkoi tek hoxhë Hyseni për të kërkuar ndihmë, por në vend të qetësisë shpirtërore ai mësoi të vërtetën e tmerrshme që Marjana ishte vrasësja dhe se për këtë krim ishte konsultuar me dy familjarët e saj. “Ndodheshe me fytyrë komplet, ishte ulur në një divan […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:49 am / in Lajme

Vajza kërkoi vrasës me pagesë për të vrarë veten, ndërron jetë 19 vjeçarja (Foto)

Joseph Michael Lopez, një 22 vjeçar nga Kolorado është akuzuar për vrasjen e 19-vjeçares Natalie Marie Bollinger. Lopez i tha policisë se ai e qëlloi atë pasi ai iu përgjigj reklamës së saj Craigslist, ku vajza kishte kërkuar një vrasës me pagesë që ta vriste atë. Por, para vrasjes Lopez tha se u përpoq ta largonte atë ngakliko rek lamen […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:48 am / in Lajme

Lajmi Fundit : Arratisje Spektakolare nga Kosovari ne burgun me famkeq te Qekis (Video)

Eshte arratisur Kosovari me inicialet D.V nga Burgu me famkeq ne Evrop ne Burgun e qekis, behet e ditur se ne ket burg i cili eshte hapur para 70 vitev rreth 7 dekada me pare nuk ka pasur as nje ikje dhe tentim ikje pasi qe ishte e pamundur per te ikur, megjithat per `Robinhutin` Kosovar i cili tashme ka […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:46 am / in Lajme

E turpshme: Policia e Kosovës e banë “llamë” tu e rreh axhën 62 vjeçar nga Mushtishti (VIDEO)

Kjo rutinë iu ndërpre më 7 mars, kur u ndal nga policia në qendër të fshatit, pasi fëmijët i kishte në ulësen e përparme…Ai thotë të jetë sulmuar edhe fizikisht, sa ishte brenda veturës, nga të paktën dy prej policëve që po patrullonin në qendër të fshatit.Si në foton më lart dukej 62-vjeçari, pasi thotë se ishte grushtuar nga policët […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:44 am / in Lajme

Një parti zvicerane në fushatë zgjedhore me flamurin shqiptar, të Kosovës dhe simbolin e shqiponjës

Më të vendosur se kurrë më parë, themeluesi i GCM-së, Eric Stauffer, bashkë me Carlos Medeiros dhe Ronald Zacharias drejtojnë një forcë të re politike të quajtur “Genève en Marche” (“Gjeneva në lëvizje”), që, veç zviceranëve, ka edhe anëtarë të shumtë nga komuniteti shqiptar Gjenevës, që numëron rreth 30.000 persona. Ajo që bie në sy është fakti se partia “Genève […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:42 am / in Lajme

Historia e dhimbshme e vajzës nga Drenica, nuk besonte që NATO-ja ka hyrë në Kosovë

Kosova edhe pak ditë shënon 19-vjetorin e fushatës së bombardimeve të NATO-s që kishte për qëllim ndaljen e gjenocidit në Kosovë nga forcat serbe Fushata e bombardimeve që nisi më 24 mars përfundoi në qershor, e pas përfundimit të luftës me dhjet;ra refugjatë në malet e Drenicës, kishin filluar të ktheheshin në shtëpitë e tyre në të cilat thuajse nuk […]

Read more ›
by / on March 17, 2018 at 3:41 am / in Lajme

E Pabesueshme: I zbuluan moshën, Shpërthen Rudina Magjistari në emision reagon ashpër: Mos m’i…

E Pabesueshme: I zbuluan moshën, Shpërthen Rudina Magjistari në emision reagon ashpër: Mos m’i…Rudina gjithmonë komentohet në mediat shqiptare për bukurin dhe simpatin e saj. Ndërsa këto ditë Një nga portalet kosovare kishte publikuar një lajm ku thuhej se moderatorja e njohur Rudina Magjistari ishte 44 vjeçe. Por pas këtij lajmi ka reaguar vetë Magjistari e cila edhe pse nuk […]

Read more ›
by / on March 16, 2018 at 8:24 pm / in Lajme

Hoxhë Shefqeti “godet” burrat e sodit…Hiq nuk e ka keq edhe ky! (Video)

Imami i njohur kosovar për deklaratat e tij hoxhë Shefqet Krasniqi, ka goditur përseri me një deklaratë burrat e sodit shqiptarë.Hoxhë Shefqeti ka treguar se çka do të ndodh me gruan dhe burrin nëse gruaja ia kontrollon burrit mesazhet dhe nëse burri ia lejon një gjë të tillë gruas së tij.Shtypni posht reklamen dhe automatikisht ju hapet video,

Read more ›
by / on March 16, 2018 at 8:23 pm / in Lajme

Noizy tallet me mikun e Blerim Destanit, ky i fundit e fëlliq: KUJDES, se ta pret veshin ky [FOTO]

Noizy dhe Blerim Destani nuk humbasin rast pa bërë shaka me njëri-tjetrin. Këtë herë është një foto që Blerimi ka postuar ku shihet me dy miqtë e tij. Por ajo që mori vëmendjen ishte komenti i reperit, ZiniZin. Ai tallet me dhëmbët e mikut të Destanit por ka marrë një përgjigje jo mjaft të mirë nga aktori. “Ç;a ka ai […]

Read more ›
by / on March 16, 2018 at 8:22 pm / in Lajme

Biznesmeni nga Gjermania kërkon punëtorë shqiptarë në Kosovë apliko tani…

Temë e bisedës ndërmjet tyre ishte potenciali në Kosovës, për të absorbuar investime, kjo falë fuqisë punëtore, moshës tyre dhe faktorëve tjerë që posedon.“E njoftova mikun nga Gjermania për pengesat që kanë qytetarët tanë për pajisje me viza si pasojë e pritjeve të gjata, por edhe për pengesat që kemi së fundmi me njohjen e patentëshoferëve nga disa shtete të […]

Read more ›