Lajme

by / on August 27, 2017 at 2:52 am / in Lajme

Mos i hidhni dhëmbët e bebeve: mund t’iu shpëtojnë jetën!

Dhëmbi i parë i qumështit që bie ruhet dhe të sjell fat! Është shpesh kjo një lloj tradite e përhapur mes prindërve, por me sa duket jo krejt pa bazë! Dhëmbët e bebeve mund të jenë një thesar i vërtetë shërues. Bazuar në të dhëna shkencore, ne po iu tregojmë pse dhe si ruhen dhëmbët e fëmijërisë. Dr. Songtao Shi […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 2:05 am / in Lajme

Këtu mundeni te ndiqni ndeshjen e Boksit McGregorit dhe Mayweatherit

Nga te gjithe simpatizantet e ketij sporti pritet nje ndeshje shume e mire dhe e ashper ndaj boksiereve McGregorit dhe Mayweatherit,kete ndeshje mund ta ndiqni edhe nga TV e juaja dhe live nga ne ku keto programe mund ta percjellin deri tek ju cbsnews,cbssports,por nese doni ta ndiqni live shtypeni reklamën e meposhtme dhe do tju hapet livestreami

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:51 am / in Lajme

Shampo me sodë dhe flokët tuaj do të rriten si me magji

Soda e bukës është një përbërës i njohur për përdorimet e saj të shumta dhe popullariteti i saj është rritur, ndërkohë që ka zbulime të reja për potencialet e saj shëruese. Përveç gjërave të tjera, soda përdoret edhe për të përmirësuar cilësinë e flokëve. Kështu, përdorimi i saj, jo vetëm do t’i pastrojë flokët tuaj, por do t’i bëjë edhe […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:49 am / in Lajme

Kujdes me këtë produkt pastrimi! Mund të nxisin astmën

Produktet e pastrimit të përdora në shtëpi, shkolla apo vendet e punës nxisin shqetësimet në rrugët e sipërme të frymëmarrjes dhe sëmundjen e astmës. Sipas një lajmi të publikuar nga “Foxnews” bëhet e ditur se produkte pastrimi si ilaçet pastrues të xhamave, acidet, detergjentet etj. shkaktojnë avancimin e shenjave të astmës. Nisur nga këto rezultate duhen zhvilluar praktika dhe mënyra […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:43 am / in Lajme

Thuajini lamtumirë diabetit në vetëm me këtë recetë me 3 përbërës

Diabeti është një sëmundje shumë e zakonshme që ka prekur tashmë një masë të madhe njerëzish. Ai ndodh për shkak të prodhimit të ulët të insulinës dhe funksionimit jo të duhur të saj të prodhuar në trup. Sasia e tepërt e sheqerit, faktori gjenetik dhe jeta sendetare janë disa nga faktorët ndikues të kësaj sëmundjeje të rëndë. Diabeti ndahet në […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:43 am / in Lajme

Si të shkatërroni infeksionet që shkaktojnë sinozitin dhe dhimbjet e rënda të kokës

Rreth 37 milionë amerikanë vuajnë nga sinoziti, një inflamacion i sinuseve të hundës, i cili për një numër të konsiderueshëm njerëzish është një problem i madh kronik dhe që mund të ndikojë në cilësinë e jetesës. Shumica e rasteve të sinozitit trajtohen me antibiotikë, të cilët mund të ndihmojnë për të shëruar simptomat në një afat të shkurtër, por janë […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:42 am / in Lajme

Me këtë recetë të bërë në shtëpi do ti thoni mirupafshim, enjtjeve të këmbëve!

Enjtjet zakonisht shkaktohen kur mblidhet një sasi e tëpërt e acidit urik. Ato kërkojnë kohë që të fillojnë të shkaktojnë ndonjë problem, prandaj shfaqet kryesisht tek të moshuarit. Ka disa pilula që mund të ndihmojnë në trajtimin e tyre, por ato janë të dëmshme për stomakun. Ne po ju paraqesim një ilaç natyral shumë të mirë për të luftuar këto […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:41 am / in Lajme

Barishtja mrekullibërëse: Gruaja ishte 72 kg të enjten dhe të shtunën pesha e saj u bë 67 kg

Majdanozi është një barishte që e përdorim më së shumti për të përmirësuar shijen e pjatave, por gjithashtu ai përmirëson shëndetin dhe mund të na ofrojë më shumë se kaq. Së pari, është një diuretik i fuqishëm që mund të trajtojë në mënyrë efektive infeksionet e traktit urinar dhe çështjet e tjera të lidhura me veshkat. Kjo recetë e mahnitshme […]

Read more ›
by / on August 27, 2017 at 1:39 am / in Lajme

Mendova se ishte një tjetër gënjeshtër në internet por pasi e aplikova ato thjesht u zhdukën! Hoqi përgjithmonë…

Zakonisht, të gjitha problemet e lëkurës shfaqen kryesisht nga konsumi i tepruar i ushqimit por edhe nga ndryshimet hormonale. Ne do ju paraqesim diçka që është bërë në shtëpi dhe do t’ju ndihmojë të pastroni të gjitha njollat ​​e zeza nga fytyra juaj! Hidhini një sy të mirë! “Mendova se ishte një tjetër gënjeshtër në internet por pasi e aplikova […]

Read more ›
by / on August 26, 2017 at 10:18 pm / in Lajme

Antibiotiku natyral më i fuqishëm që vret çdo infeksion në trupin tonë

Shumë shekuj më parë kur ilaçet ende nuk kishin këtë stad zhvillimi, njerëzit kuronin sëmundje pa fund me një trajtim të fuqishëm dhe natyral. Është një antibiotik i pastër, antiseptik dhe lufton çdo infeksion duke e mbajtur të ekuilibruar qarkullimin e gjakut, ndërsa vret mikrobet dhe bakteret. Për këtë recetë, keni nevojë për një palë doreza për të shmangur kontaktin […]

Read more ›