Makeup

by / on May 30, 2017 at 3:17 am / in Makeup

High risk graffiti in Mexico

The Metlac bridge in Veracruz, Mexico is over 400 feet from the ground and is about 300 feet long, making it one of the tallest bridges in North America. Clinging to the edge of this bridge, a few young writers risk their lives to proliferate their names. Doubters commentingon ILoveGraffiti (German site)’s coverage were provided with this video.

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 2:06 am / in Makeup

Shtoni hirin në rutinën tuaj, lëkura do t’ju kthehet 5 vite pas….

Zeoliti është një substancë biologjikisht aktive, 100 për qind pluhur mineral natyral, i cili detoksifikon trupin, eleminon toksinat, metalet e rënda si dhe radikalet e lira. Ky pluhur është plotësisht jo-toksik dhe nuk ka asnjë efekt anësor për shëndetin. Ai quhet ndryshe edhe hiri vullkanik, pasi krijohet me shpërthimin e vulkaneve. Zeoliti rrit efektin pozitiv tek të gjitha produktet në […]

Read more ›
by / on April 18, 2017 at 12:46 pm / in Makeup

Sekretet e Bukurisë

Kujdesi për dushin Le ta nisim nga hapi i parë që bëjmë përpara se të nisim ditën, nga dushi. Ndoshta nuk i dini të gjitha sekretet. Banja juaj është freskët dhe ju keni pak ftohtë (ndoshta tani në verë jo, por në dimër me siguri). Atëherë mos bëni gabimin e rëndomtë të hapni dushin më përpara, me qëllim që të […]

Read more ›
by / on April 14, 2017 at 6:24 am / in Makeup

Dëshironi vetulla të trasha? Zbulohet produkti që duhet ta përdorni

Vaji i kokosit i bën vetullat tuaja më të forta Tani femrat kanë tendencë të kenë vetulla më të dendura, më të trasha dhe sa më natyrale.Vetullat mund të ndryshojnë të gjithë pamjen e fytyrës suaj. Ndonjëherë nuk jemi as të vetëdijshëm se sa të rëndësishme janë. Nëse vetullat tuaja janë shumë të holla, mos u shqetësoni sepse ju mund […]

Read more ›
by / on April 7, 2017 at 5:34 am / in Makeup

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë 1.E dini si mund ta bëni një parfum të qëndrojë më gjatë? Vendosni pak vazelinë në zonën ku do aplikoni parfumin dhe më pas aplikojeni atë. Parfumi juaj do zgjasë tërë ditën. 2.Mund të krijoni një manikyr me pluhurin e syve Zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar nga paleta e pluhurave, […]

Read more ›
by / on April 7, 2017 at 4:34 am / in Makeup

Maskë për njollat kafe në fytyrë

Maskë për njollat kafe në fytyrë Ky eshte nje scrub qe do tju ndihmoje te zhdukni shenjat kafe ne fytyre dhe pikat e zeza Do tju duhet: -1 kivi -1 luge gjelle vaj ulliri -2 luge gjelle sheqer Perzjeni bashke sheqerin dhe vajin e ullirit dhe me pas shtojini tulin e kivit . Aplikoni ne fytyre sa mase keni nevoje […]

Read more ›
by / on April 7, 2017 at 4:32 am / in Makeup

Ja si të drejtojme flokët pa përdorur tharëse apo pjaster

Ja si të drejtojme flokët pa përdorur tharëse apo pjaster Nese jeni lodhur nga perdorimi i shpeshte i thareses apo pjastres dhe mbi te gjitha keto po ju shkaterrojne floket atehere perdorni menyren qe do tju shpetoje njehere e mire nga kjo menyre e te drejtuarit te flokeve. Per kete trajtim ju nevojitet vaj kokosi dhe vaj ulliri (nga nje […]

Read more ›
by / on April 7, 2017 at 4:14 am / in Makeup

Ja si te shpetoni nga QIMET e TRUPIT pergjithmone…

Ja si te shpetoni nga QIMET e TRUPIT pergjithmone… Më poshtë po ju tregoj një mënyrë të lehtë depilimi që jo rrallëherë më ka zgjidhur punë, të ashtëquajturën sugaring. Përbërësit -2 filxhanë sheqer -1/4 filxhan lëng limoni -1/4 filxhan ujë -1 vazo prej qelqi me grykë të gjerë Përgatitja Në një tenxhere shtoni të gjithë përbërësit e mësipërm dhe lerini […]

Read more ›
by / on April 7, 2017 at 3:53 am / in Makeup

Maskë për eleminimin e qimeve të trupit në kushte shtëpie

Maskë për eleminimin e qimeve të trupit në kushte shtëpie Masë apo përzierje të fortë, me anë të cilës mund të hiqni qimet në trup, do të përfitoni me anë të përzierjes së të bardhës së vezës, miell misri dhe sheqer. Përzieni një të bardhë të vezës me një lugë sheqer, dhe kësaj shtoni një gjysmë luge miell misri dhe […]

Read more ›
by / on April 6, 2017 at 5:00 am / in Makeup

Ja kur duhet ta ndaloni lyerjen e flokëve

Sipas një hulumtimi rreth 75% të femrave fillojnë të lyejnë flokët menjëherë sapo në kokën e tyre shfaqen thinjat e para. Por, nëse jemi në gjendje të kuptojmë se kur është momenti për të lyer flokët, si bëhet për të kuptuar se kur ky proces duhet të ndalet. Ja se cilat janë shenjat që e tregojnë më së miri këtë […]

Read more ›