Shendet

by / on July 23, 2017 at 3:58 pm / in Shendet

Ky truk do t’i bëjë rrobat tuaja të shkëlqejnë

Shpesh mund të bëjmë shumë gabime duke zgjedhur detergjentin e duhur për rroba. Por lajmi i mirë është se ju duhet vetëm një përbërës në çdo larje, për të ruajtur para dhe nervat. Është interesante se e gjitha çfarë duhet të bëni është të hidhni pak uthull të bardhë në makinën e larjes aty ku e hidhni detergjentin dhe rrobat […]

Read more ›
by / on July 23, 2017 at 3:57 pm / in Shendet

Çfarë ndodh kur teshtini tre herë rresht

Sa herë ju ka ndodhur të teshtini disa herë rresht, para se të qetësoni hundën më në fund? Sipas shkencës një rritim i bezdisshëm në hundë, çon në tre teshtima rresht. Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë 2000 deri në 5000 baktere, […]

Read more ›
by / on July 23, 2017 at 2:45 am / in Shendet

Panxhar, mollë, karotë : Lëngu i jetës, ja sëmundjet që parandalon

Lëngu i freskët i panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë për shkak të vlerave të shumta ushqyese që mbart. Ja përfitimet që merrni nëse e pini çdo mëngjes këtë lëng të freskët: Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene Lufton radikalet e lira në trup Parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave […]

Read more ›
by / on July 23, 2017 at 2:33 am / in Shendet

Si të shpëtoni nga fyti i qelbëzuar, pa antibiotikë

Zakonisht fyti i acaruar dhe me infeksion shkaktohet gjatë stinës së ftohtë të dimrit. Ai shkakton dhimbje dhe ndjesinë e përflakur të tij. Megjithëse ekzistojnë shumë medikamente që i vijnë në ndihmë këtij problemi, fakt është se ato mund të shkaktojnë edhe probleme anësore. Ja disa mënyra natyrale se si të menjanoni grykët e acaruara dhe të qelbëzuara.Për të vazhduar […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 6:47 pm / in Shendet

Ju duhet vetëm ky përbërës që e keni në shtëpi dhe qimet do zhduken përgjithmonë

Kjo është mënyra e thjeshtë dhe e shpejtë që të eliminoni qimet e padëshiruara, madje vetëm me sodë buke. Provoni njëherë dhe përgjithmonë do t’i harroni qimet e padëshiruara, transmeton Telegrafi. Përbërësit: Përgatitja: Për të vazhduar me Recetën shtypeni reklamën e mëposhtme…

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 6:45 pm / in Shendet

Ja pse duhet të lini një monedhë në frigorifer para se të dilni nga shtëpia

Nëse po mendoni të shkoni me pushime dhe doni të lini ushqim në frigorifer, ky artikull nuk duhet t’ju kalojë pa lexuar.monedhe Do të ndajmë me një truk të thjeshtë që tregon nëse është i sigurt të konsumohet ushqimi që keni lënë në frigorifer. Ndodh që kur largohemi nga shtëpia, shkëputet energjia elektrike dhe ne nuk jemi në dijeni. Mungesa […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 6:43 pm / in Shendet

Problem me flokë të hollë? Ja maska natyrale me shumë efekt

Flokët janë zbukurimi i çdo femre. Nuk ka rëndësi ngjyra, gjatësia, ose volumi i flokut pasi çdo prerje dhe çdo ngjyrë bën pjesë në zbukurimin e femrës. Besoj se të gjithë dëshirojmë flokë të bukura plot shkëlqim. Përveçse përdorimit të produkteve kozmetike për flokët (që kushtojnë shumë), ka mënyra të tjera shumë më natyrale dhe efektive për të ushqyer flokët. […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 6:41 pm / in Shendet

Ja pse duhet të lini një monedhë në frigorifer para se të dilni nga shtëpia

Nëse po mendoni të shkoni me pushime dhe doni të lini ushqim në frigorifer, ky artikull nuk duhet t’ju kalojë pa lexuar.monedhe Do të ndajmë me një truk të thjeshtë që tregon nëse është i sigurt të konsumohet ushqimi që keni lënë në frigorifer. Ndodh që kur largohemi nga shtëpia, shkëputet energjia elektrike dhe ne nuk jemi në dijeni. Mungesa […]

Read more ›
by / on July 22, 2017 at 6:41 pm / in Shendet

Uthull molle dhe mjaltë çdo mëngjes. Ja përfitimet që do të merrni!

Mjaltë dhe uthull molle është një nga kombinimet më të shëndetshme që mund të përdorni për të përmirësuar shëndetin tuaj. Kombinimi i të dy përbërësve është një pije tepër e shëndetshme që ndihmon tretjen, kuron dhimbjen e muskujve, dhimbjen në nyje dhe fyt, ju ndihmon të humbisni peshë, si dhe shumë përfitime të tjera. E rëndësishme është ta konsumoni atë […]

Read more ›
by / on July 16, 2017 at 1:39 am / in Shendet

Njihuni me vetitë çudibërëse të trumzës, ja 5 sëmundjet që kuron kjo erëz

Ndonëse një erëz e zakonshme, veç përdorimit të saj në kuzhinë, shumë prej nesh nuk i njohin vetitë çudibërëse të trumzës. Vaji esencial i përftuar nga kjo erës ka veti antiseptike, diuretike dhe kuruese për shumë probleme shëndetësore. Më poshtë do të lexoni të gjitha përfitimet shëndetësore, përdorimet dhe sëmundjet që kuron trumza apo vaji esencial i saj. 1. vaji […]

Read more ›