Lajme — March 14, 2018 at 3:29 am

E FUNDIT: Tronditet Kosova qëllohet Bossi i Kosovës me arme zjarri në Zvicer (Kujdes Pamjet)

by


Në një këmbim të shtënash me armë që ka ndodhur në një treg në Niederurnen të Kantonit Glarus, është plagosur një kosovar 35 vjeçar, Ai është transportuar me autoambulancë në Spitalin Kantonal të Glarusit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetë, Personi i dyshuar si kryes i veprës është një shtetas zviceran 43 vjeçar, me prejardhje të huaj dhe është kapur menjëherë, ja dhe video qe e kan kapur kamerat e lagjes momentin e tmershem kur plagoset bossi kosovar, per me shume shtypni posht reklamenn dhe ju hapet video, kujdes pamjet