Lajme — October 12, 2017 at 4:24 pm

Ja çka fitoi Learta prej vjehrrës, Shyhretës (Foto)

by


Learta Jakupi ishte emër i pa njohur para se të njihej me Kushtrim Salihun, të birin e këngëtares së njohur Shyhrete Behluli.
Me të shpejtë lidhja e dy të rinjve u bë publike dhe emri i Leartes u përmend thuajse kudo.

Me Learta Jakupin, nisi edhe “etapa” e shkrimeve për rejat, që u bënë kaq popullore në të gjitha mediet rozë.

Falë vjehrrës së famshme, Learta arriti që të bëhej emri më aktual e më i lakuar kudo. Çdo paraqitje e saj u kthye në lajm dite, sikur ajo të ishte mega yll, shkruan “Kosovarja”.

Dhe, kjo nuk është që nuk i pëlqej biondinës nga Prishtina. Kjo është dhurata më e madhe që ja bëri vjehrra Leartes.