Lajme — April 7, 2018 at 4:55 am

LAJM I FUNDIT/ Babai i një vajze bën thirrje urgjente nga spitali i TIRANËS: Jam në gjendje të rëndë, dua gjak

by


Arthur Zhuleku, një i ri nga Tirana, baba i një vajze bën apel për ndihmë.

Ai ndodhet në urgjencën e Kirurgjisë në Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe thotë se ka nevojë për gjak, edhe pse nuk specifikon grupin. Sipas familjarëve të tij mund të shkojë çdokush të dhurojë gjak pavarësisht grupit që ka pasi spitali duke mbledhur rezervat që i duhen, i jep të riut gjakun e grupit që posedon.

“Ju lutem jam ne nje gjendje kritike shendetesore. Ju lutem te gjithe atyre qe me kane per zemer te dhurojne gjake per mua.
Te urgjenca e kirurgjise, Nene Tereza.
Ju lutem sa me shpejt”, shkruan Zhuleku.

Newsbomb.al bën apel për këdo që mundet të paraqitet pranë QSUT ose së paku ta shpërndajë këtë njoftim, për t’i ardhur në ndihmë të riut.

Ju lutem jam ne nje gjendje kritike shendetesore. Ju lutem te gjithe atyre qe me kane per zemer te dhurojne gjak per mua. Te urgjenca e kirurgjise Nene Tereza.Ju lutem sa me shpejte

Geplaatst door Arthur Zhuleku op donderdag 5 april 2018