Other News

by / on March 22, 2017 at 5:06 am / in Shendet

Si të shpëtoni nga fyti i qelbëzuar, pa antibiotikë

Zakonisht fyti i acaruar dhe me infeksion shkaktohet gjatë stinës së ftohtë të dimrit. Ai shkakton dhimbje dhe ndjesinë e përflakur të tij. Megjithëse ekzistojnë shumë medikamente që i vijnë në ndihmë këtij problemi, fakt është se ato mund të shkaktojnë edhe probleme anësore. Ja disa mënyra natyrale se si të menjanoni grykët e acaruara dhe të qelbëzuara. Mjalti: është […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 5:05 am / in Shendet

Dhjetë rregullat për të pasur bark të sheshtë

1.Pini sa më shumë ujë. Uji nuk shkakton fryrje, e kundërta është një mit I gabuar. 2.Zgjidhini me kujdes frutat dhe perimet dhe sasinë që konsumoni. Lulelakra, lakra dhe brokoli shkaktojnë fryrje nëse i konsumoni në sasi shumë të mëdha. 3.Reduktoni produktet e bulmetit. 4.I thoni “Jo” kruasanëve, biskotave dhe makaronave, pasi këto përmbajnë karbohidrate shumë të përpunuara, që do […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 5:03 am / in Receta

Nëse e konsumoni këtë lëng për 30 ditë, ju nevojitet gardërobë e re

Kur t’ju duket se keni provuar gjithçka dhe se heqja e kilogramëve shtesë është një mision i pamundur, është koha e duhur që të provoni këtë lëng me dy përbërës. Me arsye e quajnë edhe mrekullia e humbjes në peshë, sepse ka efekte të pabesueshme dhe atë pas vetëm një muaji. Ky lëng i ndihmon trupit tuaj që të heqë […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:19 am / in Shendet

Dhimbje barku apo gazra? Kapsllëk dhe bark i fryrë? Ja problemi që keni në organizëm

Sipas statistikave thuhet se 8 nga 10 individë vuajnë nga sindroma e zorrës nervoze. Njerëzit të cilët pretendojnë se kanë probleme me zorrët, ndihen të fryrë dhe shpesh ushqimi që konsumojnë ju bie rëndë në stomak, thuhet se kanë sindromën e zorrës nervoze. Në përgjithësi simptoma të tilla si: -Gazrat -Fryrje stomaku -Kapsllëku -Dhimbje barku etj Tregojnë edhe për rritjen […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:17 am / in Shendet

Hapet alarmi: Një prej pijeve më të preferuara, sjell kancer lëkure. Çfarë duhet të dini

Shumë studime kanë treguar se vera e kuqe ndihmon qarkullimin e gjakut. Nga ana tjetër, ka edhe studime që tregojnë se vera nuk të bën mirë, për arsye nga më të ndryshmet. Por mes një mjegullnaje studimesh dhe hipotezash, një prej institucioneve më të besueshme, realizoi një studim me rezultate aspak të pëlqyeshme. Sipas Shoqatës Amerikane për Kërkimin mbi Kancerin, […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:15 am / in Shendet

Në rast se ju jeni duke përjetuar erë të tmerrshme të gojës Këto mund të jenë shkaku…(Video)

Pjesa më e madhe e halitozës e ka origjinën në gojë. Shkaku i zakonshëm është ndarja e grimcave të ushqimit nga bakteret. Goja përmban një sërë bakteresh, veçanërisht në pllakën e dhëmbëve, substanca që krijohen ndërmjet dhëmbëve që nuk janë pastruar rregullisht. Të çarat në sipërfaqen e gjuhës mund të përmbajnë edhe baktere që shkaktojnë erë Çfarë e përkeqëson erën […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:14 am / in Shendet

Kjo pije ju ndihmon t’i humbni KATËR KG për KATËR DITË

Ushqimi që konsumojmë ka shpirë që një numër i madh i njerëzve të fitojnë peshë. Por, ndryshimi i mënyrës së ushqyerit është hapi i parë drejt arritjes së një pamje joshëse fizike dhe drejt një trupi të shëndetshëm, transmeton Telegrafi. Përveç ushtrimeve fizike që kontribuojnë në formësimin e trupit dhe largimin e peshës së tepërt, kjo recetë gjithashtu do t’ju […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:13 am / in Shendet

Ja si të shpëtoni nga fryrja e barkut dhe kilogramët e tepërt

Fryrja e barku është një problem me vete. Rrobat të rrinë keq, ndihesh e avashtë dhe dikush mund të mendojë se je 3 muajsh shtatzënë. Ka disa truke për t’i shpëtuar këtij problemi, edhe pse disa prej tyre mund të jenë humbje kohe. Por, për fatin tuaj të mirë, ekspertët kanë zbuluar se cilat nga këto truke duhet të shmangni, […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:11 am / in Shendet

Balerina humbet flokët nga një gabim që shumë vajza e bëjnë çdo ditë

Një ish balerinë, aktualisht nënë e dy fëmijëve, paralajmëron për rreziqet që mund të na kanosen nga kapja e flokëve në mënyrë shumë të shtrënguar. Ajo i është nënshtruar një operacioni për të luftuar rënien e flokëve. Diva Hollands, nga Epsom, e filloi kërcimin në një moshë shumë të hershme dhe beson se kapja e flokëve bisht ishte shkaku kryesor […]

Read more ›
by / on March 22, 2017 at 4:08 am / in Shendet

5 këshilla për punimin e brumit të bukës

Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto instruksione bazike për të mësuar se si t’i përdorni duart tuaja kur rrihni brumin për bukë. Vërini rëndësi lartësisë së tavolinës apo pjesës ku po punoni brumin që të mos tërhiqni shpinën. Duhet të kini parasysh që të keni hapësirë për […]

Read more ›